Polacy coraz częściej kupują samochody. Wyniki sprzedażowe z roku na rok stają się coraz bardziej owocne dla dealerów samochodowych. Ponadto, z osób, które nie posiadają aut wiele chciałoby je mieć, lecz zakup wymarzonego pojazdu to dla większości spory wydatek. Niewiele osób w naszym kraju jest w stanie jednorazowo wydać tak znaczną kwotę. Z tego też powodu samochód w kredycie to pomocne rozwiązanie.

Samochód to marzenie wielu Polaków

Cztery kółka dla wielu naszych rodaków to spełnienie marzeń. Jednak często z realizacją tego celu należy poczekać. Trzeba dobrze zastanowić się nad najbardziej opłacalnym sposobem sfinansowania tej inwestycji. Istnieje możliwość zakupu na raty poprzez kredyt lub leasing. W przypadku drugiej opcji częściej z niej korzystają firmy, a to ze względu na korzyści podatkowe.

Z kolei samochód w kredycie to także szerokie pole manewru. W tym przypadku możemy wybierać pomiędzy samochodowymi i gotówkowymi pożyczkami. Jaka to różnica? Ten pierwszy to kredyt celowy i można go przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup auta. Zabezpieczeniem jest samochód, dzięki czemu jest mniej kosztowny. Jednak jest to formalne dzielenie się posiadanym autem z bankiem, aż do momentu spłaty zobowiązania. Przykładowo w trakcie okresu kredytowania nie możemy sprzedać samochód w kredycie.

Samochód w kredycie na nowe auto

W przypadku zakupu nowych pojazdów dealerzy często współpracują z bankami, dzięki czemu są w stanie przedstawić potencjalnemu nabywcy atrakcyjną ofertę, która jest sprecyzowane pod określone potrzeby. Ciekawym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy 50:50, z możliwością zwrotu auta po 3-4 latach. Dokonujemy wpłaty 50% wartości, a następnie rok po zaciągniętym zobowiązaniu spłacamy resztę.

Samochód w kredycie gotówkowym jest przyznawany przez bank na dowolny cel. Wówczas kredytobiorca nie musi precyzować celu, na który przeznaczy pieniądze. Poza tym środki kredytu może wykorzystać w dowolnym momencie. Pożyczka może być przeznaczona na rejestrację czy ubezpieczenie nowego samochodu.