W momencie, gdy Porsche prezentowało na rynku pierwsze auto z serii Cayenne, to wielu miłośników modeli tego producenta nie kryło swojego niezadowolenia. Był to pierwszy SUV, który zdaniem niektórych profanował tradycje sportowe tej marki. Z kolei zadowoleni byli ci, którzy poszukiwali bardziej rodzinnego rozwiązania, który będzie cechował się dużymi gabarytami i pakownością. Aktualnie Cayenne stanowi jeden z głównych powodów do dumy Porsche, przy bardzo dobrej sprzedaży.

Przystępny cenowo luksus na czterech kółkach

Wiele osób korzystające z portali internetowych do zakupu używanych aut może być zaskoczona, jak wiele ofert dotyczy Porsche Cayenne. Mianowicie druga generacja tego modelu jest licznie dostępna i to w bardzo korzystnych cenach. Znalezienie używanego, w dobrym stanie Porsche Cayenne z bogatym wyposażeniem nie musi być wcale trudne, a także nie spustoszy naszego budżetu. Ponadto w statystykach dotyczących niezawodności wspomniany model producenta z Zuffenhausen plasuje się bardzo wysoko.

Rozwój Porsche Cayenne

Konstruktorzy po udanym debiucie postanowili stworzyć trzy warianty modelu Cayenne. Każda z dostępnych opcji różni się mocą silnika, poziomem wyposażenia, a co za tym idzie, także wysokością ceny. W kwestii pierwszej generacji Porsche Cayenne było najwięcej dyskusji, z racji kontrowersji dotyczących wyglądu. Dopiero po faceliftingu w 2007 roku pojazd ten nabrał pożądanego charakteru. Za sprawą nowych kształtów model zyskał agresywny design, a powiększone wloty powietrza pozwoliły na montaż mocniejszych silników wymagających większego chłodzenia.

Komfort i dynamizm jazdy

Każdy kierowca, który zasiada za stery Porsche Cayenne prędzej czy później będzie tryskał zadowoleniem. Bez względu na parametry silnika pod nogą wyczuwalna jest wystarczająca ilość mocy, a zaprojektowany układ jezdny może posłużyć innym modelom jako wzór. W udany sposób wkomponowano także napęd 4×4, w którym rozdział mocy na osie wynosi dla przodu 38%, a dla tyłu 62%.