Jeśli chcemy, by zakup polisy assistance wiązał się z zapewnieniem nam odpowiedniej ochrony, warto pamiętać o kilku kwestiach. O czym dokładnie mowa? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze polisy assistance? Podpowiadamy!

Dokładnie sprawdzamy zakres ochrony

Na pierwszy rzut oka można uznać, że każda polisa assistance działa tak samo i zawsze możemy liczyć na jednakowy zakres ochrony. Jednak okazuje się, że poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają swoje warunki, a to jest jednoznaczne, z tym że możemy spodziewać różnej ochrony. Jeśli nie chcemy się później rozczarować, to lepiej o tym pamiętać i dokładnie sprawdzać, jak przedstawia się zakres ochrony przy ubezpieczeniu samochodowym assistance

Na pewno dobrą praktyką będzie wykupienie polisy, która będzie działać w wielu sytuacjach, zaczynając od problemów związanych z tankowaniem, po usuwanie awarii drogowych, a kończąc na holowaniu i udzieleniu fachowego wsparcia. Ogólnie im szerszy zakres ochrony, tym dla nas lepiej, ponieważ zapewniamy sobie większe poczucie bezpieczeństwa i spokój w czasie jazdy. 

Nie zapominajmy sprawdzić obszaru obowiązywania polisy 

Musimy liczyć się z tym, że każda polisa działa na określonym obszarze, więc przed zakupem usługi lepiej sprawdzić, gdzie dokładnie działa ubezpieczenie assistance. 

Czy możemy liczyć wyłącznie na ochronę w Polsce? A może jednak udało nam się trafić na ofertę, która zapewni nam ochronę również poza granicami kraju? Najkorzystniejszą opcją będzie wykupienie polisy, która działa na terenie całej Europy, ponieważ w ten sposób będziemy mogli skorzystać z pomocy drogowej we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. 

Wybierając polisę nie kierujemy się tylko ceną 

Dla wielu z nas cena jest kluczowym aspektem przy wyborze produktów. Jednak w przypadku zakupu polisy assistance takie kryterium może nie być zbyt dobre. Wszystko dlatego, że przez chęć oszczędności możemy zmniejszyć zakres polisy, a więc również ochrony na drogach. Tego na pewno nikt by z nas nie chciał, więc lepiej po prostu stawiać na polisę, której cena będzie adekwatna do zakresu ochrony.