Narzędzie do dokonywania szybkiej kalkulacji

Internetowy kalkulator leasingowy jest podstawowym narzędziem, która pozwala na rozważenie formy finansowania zakupu auta. Nie jest już potrzebna wizyta w salonie, aby poznać dostępne dla nas warunki. Kluczowe parametry można ustalić za pomocą kilku kliknięć. Rzetelna symulacja kosztów obliczy nam koszt jaki będzie przez nas poniesiony. Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję dotyczącą zakupu nowego pojazdu.

Ustalenie wysokości wkładu własnego

Decydując się na leasing powinniśmy podjąć decyzję, ile procent wartości wpłacimy na początek inwestycji. Wówczas kalkulator leasingowy obliczy nam wysokość miesięczny raty. W standardowych przypadkach można wpłacić 10% lub 30% wkładu, choć coraz więcej banków nie wymaga dokonania minimalnej wpłaty. Jednak należy pamiętać, że wybierając taką opcję będziemy obciążeni nieco gorszymi warunkami spłaty kredytu.

Dostępne okresy finansowania i konfiguracje

W zależności od marki samochodu dostępne są różne okresy finansowania. Zazwyczaj wybór dotyczy 24, 36 lub 48 miesiącami. Po wybranym okresie spłaty otrzymujemy trzy opcje możliwości zakończenia umowy. Auto możemy wymienić na nowe lub je zwrócić, a jeśli przypadło nam  do gustu, to na dogodnych warunkach istnieje szansa na jego wykupienie. Dodatkowo kalkulator leasingowy pozwala na konfigurację wyposażenia wybranego modelu auta. W ten sposób przekonamy się, jak dane ulepszenie wpłynie na wysokość raty.