Mawia się, że istnieją dwa kluczowe momenty w życiu każdego posiadacza auta. Jest to chwila, gdy dochodzi do zakupu nowego pojazdu oraz gdy sprzedaje się stare. Stąd też bardzo istotnym momentem wydaje się kwestia zakupu sprawnego i spełniającego indywidualne zachcianki auta. Nie zapominajmy też o problematycznej sprzedaży używanego pojazdu.

Najszczęśliwszy moment w życiu kierowcy

Auto na abonament, to możliwość, która ułatwia nabycie pojazdu. Polega to na opłacaniu co miesiąc ustalonej sumy, a w momencie zakończenia umowy następuje zwrot dealerowi. Wybór modeli jest coraz bardziej rozszerzany i w ciągu kilku najbliższych lat pod tym względem nie będzie żadnego ograniczenia. Auto na abonament to kilka obowiązujących zasad.

Miesięczna rata wynosi kilkaset złotych, a kierowca je pokrywa na czas od dwóch lat w górę. Poza tym często należy przekraczać określony limit przejechanych kilometrów co roku. Wszystko w zależności od zapisów w umowie. Średni wiek auta w Polsce wynosi aż 13 lat, dzięki czemu auto na abonament wydaje się korzystniejszym rozwiązaniem dla osób, których nie stać na zakup nowego pojazdu, a mogą pozwolić sobie na comiesięczne zobowiązanie. Warto przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu.

Korzyści z ratalnej formy płatności

Na nowe auto należy wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przeciętnego Polaka nie stać na taką inwestycję, dlatego większość nowych samochodów pochodzących z salonów trafia do firm, a nie do osób prywatnych. Auto na abonament jest wyjściem z tej sytuacji. Poza tym znika problem następujący po okresie spłaty kredytu, a mianowicie nie zostajemy z samochodem, z którym prędzej czy później musimy coś zrobić.

Naturalną koleją rzeczy jest oddanie pojazdu dealerowi. Ten wówczas najprawdopodobniej zaproponuje nam następne, nowe auto, z którego będziemy mogli korzystać na zbliżonych warunkach. Auto na abonament jest receptą na dwa podstawowe problemy – brak pieniędzy oraz zbycie używanego samochodu.