Można by rzec, że skoro stać Cię na nowy samochód z salonu, to stać Cię także na jego ubezpieczenie. Być może tak, jednak jeśli można zaoszczędzić, to dlaczego nie skorzystać z takiej opcji? Dziś podpowiemy Ci jak z głową wykupić ubezpieczenie auta, aby było jak najlepsze i jak najtańsze.

Wybierz mądrze pakiet ubezpieczenia

Choć prawo jasno określa, że obowiązkowym jest ubezpieczenie OC, dla nowego samochodu warto wybrać pełen pakiet ubezpieczeń, które obejmują nie tylko OC, ale również ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie AC. Dodatkowo, jeśli kierowca wyrazi takie życzenie, do pakietu ubezpieczyciel może dodać ubezpieczenie szyb oraz assistance.

Warto pamiętać o tym, że powiększony pakiet będzie droższy niż samo ubezpieczenie OC, jednak biorąc pod uwagę opłacenie pojedynczych opcji, z pewnością będzie tańszy. Jednak nie to powinno być dla kierowcy najważniejsze. Należy bowiem mieć na uwadze fakt, że wykupienie całego pakietu, wraz z dodatkowymi opcjami, pozwoli zabezpieczyć odpowiednio samochód.

Jeśli nowym samochodem chcesz wyjechać z salonu, warto skorzystać z ubezpieczeń dealerskich. Te nie tylko wzbogacone są o dodatkowe opcje, które przy samodzielnym zawieraniu umów ubezpieczeniowych będą o wiele droższe, ale przede wszystkim mogą być tańsze, niż tradycyjne ubezpieczenie. Co więcej – klient, który zawiera umowę w salonie samochodowym nie musi biegać z dokumentami ubezpieczeniowymi do towarzystw, ponieważ wszelkie formalności reguluje dealer.