Specyficzne ubezpieczenie chroniące osoby poszkodowane wskutek wypadku samochodowego

Ubezpieczenia samochodowe odpowiedzialności cywilnej, to najpopularniejsza ochrona przed skutkami kolizji spowodowanej przez pojazd osoby ubezpieczonej. Każdy poszkodowany otrzymuje gwarancję rekompensaty poniesionych strat. Otrzymane pieniądze od ubezpieczyciela przeznaczone są na pokrycie naprawy szkody. Takie ubezpieczenie samochodowe ważne jest przez okres dwunastu miesięcy.

Kiedy należy zakupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie OC należy kupić najpóźniej w dniu rejestracji. Kara za brak ważnej umowy z ubezpieczycielem może być bardzo wysoka. Konsekwencje można ponieść podczas kontroli drogowej lub Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny sprawdzi posiadacza pojazdu, czy jest zarejestrowany w bazie. Stąd też warto pomyśleć z wyprzedzeniem o ubezpieczeniu, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i dotkliwych kosztów. Znalezienie ubezpieczyciela nie jest trudne, wszelkie formalności można zrealizować przez Internet.

Możliwość wypowiedzenia umowy OC

Jeśli wybrane przez nas ubezpieczenia samochodowe nie spełniają naszych potrzeb, to istnieje możliwość ich wypowiedzenia. Najkorzystniejszym momentem jest koniec okresu obowiązywania umowy. Wystarczy dzień przed końcem terminu złożyć pisemne wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Jednak należy pamiętać, że w takiej sytuacji należy zawrzeć polisę w innym towarzystwie z racji obowiązku ustawowego.