Możliwość zakupu samochodu za kilkaset złotych w skali miesiąca

Jeśli posiadamy nieco gotówki odłożonej na zakup pojazdu, to możemy się stać jego użytkownikiem szybciej niż nam się wydaje. Za przystępną miesięczną ratę istnieje możliwość poruszania się po drogach nowymi modelami aut najpopularniejszych marek. Z tym, że nigdy nie spłacimy go w całości i po pewnym czasie będziemy musieli się z nim rozstać. Auto na raty to kusząca oferta dla osób, które po zakończeniu umowy mogą wykupić pojazd lub oddać go dilerowi.

Trójdzielny podział ceny auta

W tym sposobie finansowania możemy założyć, że cena auta dzieli się na trzy części. Pierwsza z nich to wpłata własna, a kolejne to raty spłacane przez umowny okres oraz wartość samego pojazdu. Jeśli zadbamy o to, aby wpłata własna była wysoka, to otrzymamy lepsze warunki w kwestii niższej stawki raty. Kluczem w takim przypadku jest fakt, iż nie spłacamy samochodu w całości, a jedynie z niewielkim naddatkiem pokrywamy utratę jego wartości.

Jak oszacować wartość samochodu?

W takie sytuacji jest to łatwe, ponieważ z góry będziemy w stanie określić jego przebieg. W warunkach umowy poddajemy, jaki będzie przebieg przypadający na jeden rok. Wliczając wpłatę wstępną i miesięczne zobowiązania jesteśmy w stanie spłacić część wartości samochodu. Auto na raty to także zorganizowanie serwisu i ubezpieczenia, za te składniki nie będziemy musieli dodatkowo płacić. To dobra opcja zwłaszcza dla osób prywatnych.