Dodatkowe ubezpieczenie auta

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco stanowi formę dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjne, które może obejmować nie tylko samochód, ale również jego wyposażenie. Do wniosku można także dołączyć ochronę przed ewentualną kradzieżą, zniszczeniem czy uszkodzeniem. Zaletą Autocasco jest właśnie duża elastyczność, którą w praktycznie dowolny sposób może wykorzystać osoba ubezpieczająca pojazd. Zakres, który obejmuje ubezpieczenie AC jest zawarty w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Dlaczego warto wykupić AC?

Wiele wariantów Autocasco dostępnych w ofertach ubezpieczycieli chroni pojazd przed wieloma zdarzeniami, których w swoim zakresie nie obejmuje podstawowe i obowiązkowe ubezpieczenie OC. Mianowicie chodzi np. o kradzież czy też kolizję z osobami, zwierzętami czy przedmiotami, które znajdują się poza pojazdem. Dotyczy to także uszkodzeń, które powstały z racji ingerencji trzeciej osoby lub zwierząt. Ubezpieczenie AC obejmuje losowe przypadki, takie jak pożar, wybuch czy działanie zjawisk atmosferycznych.

Przed czym nie ochroni nas ubezpieczenie AC?

Żaden pakiet AC nie jest w stanie objąć pełnej ochrony w każdej możliwej sytuacji. Ubezpieczyciel nie zgodzi się na rekompensatę poniesionych kosztów, jeśli konkretne zdarzenia świadczą o umyślnej winie osoby, która wykupiła ubezpieczenie AC. Podobna decyzja będzie miała miejsce w przypadku lekkomyślnego postępowania kierowcy np. pozostawienie kluczyków w stacyjce, co ułatwi kradzież włamywaczowi.