Jazda na rowerze jest bardzo przyjemna, wielu ludzi traktuje ją jako rekreację i możliwość oderwania się od codziennych obowiązków. Dla niektórych jest to po prostu środek transportu, którym mogą poruszać się na co dzień, dojeżdżać do pracy, na spotkania, do szkoły. Sprawny rower to podstawa trzeba także pamiętać, że każdy rower musi posiadać obowiązkowy sprzęt. Obowiązkowe wyposażenie roweru jest zatem niezbędnym akcesorium o którym każdy fan jednośladu powinien pamiętać. A zatem, w co wyposażyć swój rower? O czym nie można zapominać?

 

Obowiązkowe wyposażenie roweru 

 

Choć wydaje się to dziwne dla niektórych osób, które na co dzień poruszają się rowerem, każdy taki jednoślad, musi mieć obowiązkowe wyposażenie roweru. Co wchodzi w skład takiego wyposażenia? Przede wszystkim każdy rower musi mieć źródło światła, jedno z tych źródeł światła musi być białe lub żółte, ponieważ dzięki temu będzie się dużo lepiej widocznym na drodze. Jeśli Twój rower nie ma źródła światła, nie możesz poruszać się nim po zmroku, a jeśli policja Cię zatrzyma do rutynowej kontroli, może wystawić Ci mandat za ogólny brak świateł. Zatem, jeśli podróżujesz rowerem gdzieś dalej, nie jeździsz jedynie wokół domu, raczej zdecyduj się na zakup takiego sprzętu, który takie światło ma.

 

Co istotne, kolejnym obowiązkowym wyposażeniem roweru jest na pewno sygnał dźwiękowy. Każdy rower musi mieć tak zwany dzwoneczek, aby w razie potrzeby móc go użyć. Następnym obowiązkowym wyposażeniem roweru jest oczywiście odblask. Raczej bardzo wiele modeli rowerów ma tego typu sprzęt, dlatego zanim kupisz odpowiedni rower, popatrz się czy ma on dobry odblask.

 

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, każdy rower musi mieć chociaż jeden sprawny hamulec. Warto jednak, aby obydwa hamulce były sprawne, byś mógł nimi dobrze hamować. Bardzo ważną kwestią jest także to, że obecnie w 2021 roku kask nie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, jednak wybierając się na dłuższą trasę, warto go ubierać. Co ciekawe, możesz także zakupić odpowiednie ubezpieczenie roweru. Bardzo dobre oferty znajdziesz zaglądając na stronę:https://cuk.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-roweru, możesz porównać różnorodne ubezpieczenia i wybrać najlepsze dla siebie.

Tags: