Rodzinne auto, które podbija serca Polaków

Niewiele aut, tak jak Skoda Octavia Combi cieszy się tak dużym zainteresowaniem i bezgranicznym zaufaniem. Podstawą sukcesu tego modelu jest atrakcyjna cena oraz niespotykane wśród aut tej półki cenowej walory przewozowe i tanie podzespoły. Czeski samochód produkowany już od czternastu lat wiele razy zdobywał miano najlepiej sprzedającego się pojazdu w naszym kraju. Duży wpływ na to ma zastosowanie techniki Volkswagena.

Niesłabnąca popularność Octavii na rynku wtórnym

Łatwo znaleźć krajowy i serwisowany egzemplarz, ale podobnie jest w przypadku aut używanych. Istnieje spora szansa na zakup auta z przebiegiem w granicach zdrowego rozsądku. Zwłaszcza dotyczy to modeli z silnikami 1.9 TDI. Niewiele palą i nie są wadliwe. Za większość napraw także w tym przypadku można zapłacić śmieszne pieniądze. Wszystko z powodu tanich części i nieskomplikowanych napraw. Na rynku można znaleźć także godne polecenia „benzyniaki”, które posłużą do spokojnej jazdy po mieście. Polecane są te z motorami 1.6 8V.

Przeznaczenie Skody Octavii

To przede wszystkim auto stworzone dla rodzin. Pojemny bagażnik oraz dużo miejsca na tylnych siedzeniach sprawią, że przewożenie wózków dziecięcych czy zainstalowanie fotelików nie będzie stanowić problemu. Do tego dochodzą niskie koszty eksploatacji, dzięki czemu Skoda Octavia Combi to jedno z najchętniej kupowanych aut. Dynamika może nie jest oszałamiająca, ale model ten nadrabia pod wieloma innymi względami.