Kupno nowego samochodu wiąże się nie tylko z frajdą z jazdy, ale również z dopełnieniem wszelkich formalności, które pozwolą dopuścić samochód do poruszania się po drogach. Jednym z nich jest ubezpieczenie samochodowe, które każdy nabywca pojazdu musi opłacić. Nie da się ukryć, że pakiety ubezpieczeniowe oferowane przez towarzystwa kryją w sobie zarówno ubezpieczenie obowiązkowe, jak i to, które można, ale nie trzeba płacić. Nie da się jednak ukryć, że te dodatkowe opcje mogą sprawić, że wartość auta podczas sprzedaży znacznie wzrośnie.

Ubezpieczenie OC – to musi zapłacić każdy

Zakup samochodu wiąże się nie tylko z radością z jego posiadania, ale również z obowiązkami, jakich należy dopełnić, aby móc nim bezpiecznie jeździć. Jednym z nich jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Może to zrobić jedynie właściciel pojazdu, który został wpisany do dowodu rejestracyjnego. Nie warto zapominać o jego opłaceniu, ponieważ brak OC wiąże się z wysokimi karami finansowymi, jakie może nałożyć na nas policja podczas zatrzymania. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ma bowiem chronić każdego użytkownika ruchu przed szkodami, jakie możesz wyrządzić mu podczas poruszania się po drodze.

Płacąc ubezpieczenie obowiązkowe, warto zastanowić się nad tym, czy nie połączyć go w jeden pakiet z AC, NNW i Assistance, czyli dodatkowymi opcjami, które z pewnością zaoferuje nam towarzystwo ubezpieczeniowe. Wspomniane opcje nie tylko jeszcze bardziej zabezpieczą nas przed skutkami wypadku czy innego zdarzenia drogowego, ale również znacznie podniosą wartość samochodu, szczególnie, jeśli wyjechaliście nim prosto z salonu. Poza tym warto podkreślić, że wykupienie wszystkich opcji ubezpieczeń w jednym pakiecie jest na pewno o wiele tańsze, niż nabywanie ich w pojedynkę. Nie są czczymi przechwałkami słowa ubezpieczycieli, że dodatkowa ochrona samochodu, szczególnie jeśli ten jest zupełnie nowy, daje o wiele większy komfort użytkowania.