Szykując się do wzięcia Porsche Cayman w leasing warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim należy zastanowić się nad formą tego rodzaju rozwiązania. Trzeba tutaj mieć na uwadze to, czy po zakończeniu umowy leasingowej chcesz jako przedsiębiorca wykupić auto, którym jeździłeś czy nie. Dziś opowiemy trochę właśnie o wykupie samochodu wziętego w leasing. Mamy nadzieję, że poniższe informacje rozświetlą odrobinę tę sprawę.

Jedynie w przypadku leasingu operacyjnego

Chcąc wykupić samochód po ustaniu umowy, musisz mieć na uwadze, że możesz to zrobić jedynie w przypadku leasingu operacyjnego. Podczas jej podpisywania, wspólnie z przedstawicielem leasingodawcy ustalicie kwotę wykupu samochodu po ustaniu umowy, która w późniejszym etapie nie będzie podlegała negocjacji. Co będzie miało na nią wpływ? Przede wszystkim wysokość raty leasingowej – jeśli ta będzie niższa, wówczas kwota wykupu auta będzie wyższa i odwrotnie.

Jeśli zdecydujesz się na leasing finansowy, musisz mieć na uwadze, że tutaj nie ma mowy o wykupie samochodu, ponieważ ten stanie się Twoją własnością zaraz po zapłaceniu ostatniej raty leasingowej i wygaśnięciu podpisanej z leasingodawcą umowy.