Kupno nowego auta, szczególnie tego z salonu wiąże się z dokonaniem określonych formalności. Jedną z nich z pewnością jest ubezpieczenie samochodu, które ma chronić nie tylko nas, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Choć najczęściej wybieranym jest jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, warto, szczególnie jeśli wyjeżdżacie samochodem wprost z salonu, zastanowić się nad całym pakietem ubezpieczeń, w skład którego wchodzą również AC, NNW oraz Assistance. Dzięki takiemu zestawowi, nawet jeśli stanie się coś złego, za naprawę i szkody będzie płacił ubezpieczyciel. Dodatkowym atutem wykupu tego rodzaju rozwiązania jest wpływ, jaki to ma na wyposażenie samochodu, który chcecie nabyć.

Ubezpieczenie samochodowe a jakość wyposażenia auta

Nie ulega wątpliwości fakt, że nabywcy samochodów patrzą na to, jakie wyposażenie posiada auto. Jeśli zatem postawisz na wyższy standard, aby odzyskać choć część pieniędzy, które w nie włożyłeś, dopłać również za dodatkowe ubezpieczenie wnętrza. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz chciał sprzedać auto, zrób to odpowiednio wcześnie. Okazuje się bowiem, żę w starszych autach wyposażenie dodatkowe przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Nie da się ukryć, że posiadanie ubezpieczenia ma wpływ na to, jak zareaguje potencjalny nabywca naszego auta za kilka lat. Tutaj ma znaczenie również aspekt praktyczny. Jak wspomnieliśmy w poprzednich artykułach, nowe auto najlepiej jest sprzedawać po około 5 latach eksploatacji. Niestety często zdarza się tak, że przestaje być dla nas praktyczne wcześniej – np. kiedy pojawia się dziecko, a my posiadamy małego mini coopera lub kiedy kupujemy samochód na dalekie podróże, z dużym silnikiem, a musimy przemieszczać się nim po mieście, w którym ten na potęgę spala paliwo. Wówczas lepiej wymienić je na takie, które będzie nam odpowiadało. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadając dodatkowe ubezpieczenia, auto nie traci tak bardzo na wartości, a potencjalny nabywca zauważa, że dbaliśmy o nie najlepiej, jak potrafiliśmy