Wiele marek za główny cel stawia sobie produkcję aut bezpieczny dla swoich użytkowników. Współczesne samochody przechodzą wiele sesji testów bezpieczeństwa biernego, tak aby w przypadku kolizji, wypadku chroniły życie osób znajdujących się wewnątrz. Do tego typu aut należy z pewnością Skoda Octavia, która otrzymała bardzo dobre wyniki w ramach testów zderzeniowych przeprowadzanych przez niezależną organizację EuroNCAP.

Octavia z oceną pięciu gwiazdek w gronie najlepszych

Czeski producent może mieć wiele powodów do dumy. Otóż Skoda Octavia otrzymała najwyższą ocenę, czyli pięć gwiazdek w ramach skali utworzonej przez EuroNCAP. To maksymalna nota, którą także otrzymały modele, takie jak Renault ZOE, Toyota RAV4 oraz Toyota Auris. W ramach tej rywalizacji absolutnym liderem okazała się Skoda Octavia, która pozwala na ochronę osoby dorosłej w 93%. Ten sam samochód zajął najwyższe miejsce w klasyfikacji dotyczącej bezpieczeństwa zapewnionego dziecku, które podróżuje w foteliku. Sędziowie ogłosili wynik wynoszący 82%.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji, w każdy warunkach

Skoda Octavia za sprawą dopracowanej konstrukcji przedniej części nadwozia i pokrywy silnika zapewnia także wysoki współczynnik ochrony podczas bezpośredniej kolizji z pieszym. Owoc pracy czeskich konstruktorów wyróżnia się także wieloma systemami wspomagającymi bezpieczeństwo. To pozwala na spokojną, bezstresową jazdę na terenie zabudowanym. Auto emituje dźwięk na zewnątrz, który słyszalny jest przez pieszych, którzy na podstawie jego częstotliwości są w stanie ocenić odległość.

Bardzo dobre wyniki w przypadku wypadków

Model Skoda Octavia na podstawie dokonanych crash testów plasuje się w czołówce wśród samochodów osobowych. Kompleksowe podejście zapewniające wyższy poziom bezpieczeństwa dla użytkowników pojazdu jest na najwyższym poziomie. Ponadto architektura elektroniki najnowszej generacji pojazdu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły uruchamiać się w możliwe krótkim czasie.