Dostępne warianty kredytu na rynku

Banki oferujące kredyt na samochód starają się spełniać zapotrzebowanie każdego klienta. Stąd też na rynku dostępnych jest kilka opcji. Istnieje możliwość zakupu 50/50, czyli przy odbiorze auta płacimy połowę ceny, a po ustalonym czasie drugą część. Auto na raty można nabyć przy większej liczbie transz, nawet na kilka lat. Który okres spłaty najbardziej się opłaca? To w zależności, jaką kwotę jesteśmy w stanie płacić co miesiąc.

Zakup za gotówkę czy na raty?

Kupno samochodu za gotówkę to najtańszy i najszybszy sposób, zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych. Omija się w ten sposób wiele procedur i formalności, które dotyczą form finansowania. W ten sposób nie bierze się na siebie jakichkolwiek zobowiązań. Jednak większość Polaków nie dysponuje takimi kwotami, z tego też względu decyduje się na rozbicie płatność za pojazd na kilka transz. Auto na raty to comiesięczne obciążenie, które możemy kontrolować.

Zalety kredytu samochodowego na raty

Ta możliwość finansowania sprawia, że od samego początku stajemy się właścicielem pojazdu. Choć czasami bank wymaga zabezpieczenia spłaty w formie całkowitego przewłaszczenia samochodu. To oznacza, że auto będzie należało do banku udzielającego kredyt. Oprocentowanie nie należy do najwyższych, a poza tym obejmuje także inne kwestie dotyczące eksploatacji nabytego samochodu. To korzystna opcja także dla przedsiębiorców, którzy mogą wliczać raty w koszty uzyskania przychodu.