Ubezpieczenie samochodu to jeden z podstawowych obowiązków kierowcy, który nabył pojazd. Jego brak może skutkować mniej lub bardziej dotkliwymi konsekwencjami. Dziś chcielibyśmy uświadomić Wam, jak ważne jest ubezpieczenie OC i co może się wydarzyć, jeśli go nie posiadacie. Mamy nadzieję, że ten artykuł uzmysłowi Wam, jak ważne jest dopełnienie wszelkich formalności związanych z kupnem i posiadaniem samochodu.

Po co nam ubezpieczenie OC? Co może grozić za jego brak?

Ubezpieczenie OC musi płacić każdy kierowca. I nie chodzi tutaj o to, aby ponosił dodatkowy koszt eksploatacji samochodu, a o to, żeby zarówno on, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego mogli czuć się bezpiecznie. W razie wypadku lub innego zdarzenia drogowego, kierowca posiadający ubezpieczenie OC może spać spokojnie, ponieważ wszelkie koszty napraw pokryje ubezpieczyciel.

Osoby, które nadal są sceptycznie nastawione do tego rozwiązania chcemy uczulić na to, że nie opłacając obowiązkowych składek, robią ogromny błąd. Nawet, jeśli uważasz, że Ty nigdy nie spowodujesz wypadku, nie masz racji. Wystarczy ułamek sekundy, pośpiech, głupi błąd i możesz wylądować swoim pojazdem na innym uczestniku ruchu. Co wtedy? Jeśli nie będziesz posiadał OC, koszty wszelkich szkód będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Ba, nawet jeśli okaże się, że Twoje OC jest nieważne, również czekają Cię wydatki. Bo choć wszelkie koszty napraw pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, dajemy Ci pewność, że prędzej czy później zgłosi się do Ciebie po kwoty, jakie poniósł.

Warto zatem ponieść koszt ubezpieczenia i bezpiecznie jeździć po drogach. Jeśli zatem zależy Ci na spokoju, sprawdź kiedy kończy Ci się ubezpieczenie i zapisz tę datę w kalendarzu. Dodatkowo ustaw sobie przypomnienie kilka dni wcześniej, żebyś mógł wybrać odpowiednią ofertę. Odświeżanie ubezpieczenia w pośpiechu to nie jest dobry pomysł. Możesz na tym wiele stracić. A wystarczy poświęcić maksymalnie godzinę, żeby wybrać to, na czym Ci najbardziej zależy.