Dla osób, które nigdy nie korzystały z tej formy finansowania, na starcie powinniśmy wyjaśnić, czym tak właściwie jest leasing i dlaczego jest tak popularny wśród przedsiębiorców? Otóż dlatego, że jest to jedna z form finansowania przedmiotów, w tym przede wszystkim samochodów luksusowych, jak np. Porsche Macan, na które właściciele firm nie byliby w stanie wydać jednorazowo określonej sumy pieniędzy.

Co jeszcze przemawia na korzyść leasingu?

Leasing opiera się na umowie pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi, w której określa się, że jeden z nich kupuje i przekazuje w użytkowanie drugiemu określony przedmiot.

Poza tym kolejną zaletą tej formy finansowania jest fakt, że może skorzystać z niego nawet początkujący przedsiębiorca, który dopiero co otworzył firmę. Owszem, trzeba mieć na uwadze, że będzie musiał spełnić określone w umowie dodatkowe warunki, ale na pewno będą one łagodniejsze, niż te, które np. zaoferuje bank, w którym właściciel nowopowstałej firmy będzie chciał zaciągnąć pożyczkę na zakup np. samochodu służbowego.

Co więcej, firmy leasingowe dają przedsiębiorcy możliwośc wyboru odpowiedniej dla niego formy finansowania. Mowa tutaj o leasingu kapitałowym i usługowym. Choć wydawałoby się, że ten drugi ma korzystniejsze warunki, nie należy tego pierwszego odrzucać już na starcie. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, najlepiej jest przeanalizować możliwości firmy (szczególnie jeśli prowadzi się ją już od jakiegoś czasu) i dobrać rozwiązanie, które da właścicielowi miarodajne korzyści.