Osoby, które po raz pierwszy kupują samochód w salonie, zapewne zastanawiają się, co zrobić z ubezpieczeniem auta. Dziś podpowiemy, jak sobie poradzić z tym problemem. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam podjąć właściwe decyzje.

Możesz to zrobić jeszcze w salonie dealera

Jeszcze zanim podpiszesz umowę kupna samochodu, dealer przedstawi Ci propozycję na ubezpieczenie auta. Możesz z niego skorzystać, ale nie musisz. Warto jednak zastanowić się nad jego propozycją. Dlaczego? Otóż okazuje się, że dzięki ubezpieczeniu u dealera możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Przedstawiciele dealera załatwią za Ciebie wszelkie oszczędności, a dzięki długoletniej współpracy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, są w stanie zaproponować Ci dobre warunki ubezpieczenia. I nie mówimy tutaj jedynie o ubezpieczeniu OC, ale o całych pakietach, które są w stanie zabezpieczyć kierowcę przed różnymi zdarzeniami drogowymi, jak i kradzieżą. Poza tym współpracujące z dealerem towarzystwa ubezpieczeniowe to szanowane i znane instytucje, dzięki czemu masz pewność, że Twoja auto zostanie ubezpieczone w firmie z dobra reputacją.

Wracając do oszczędzania pieniędzy – jeśli kupisz ubezpieczenie u dealera zapłacisz naprawdę atrakcyjną cenę za cały pakiet. Koszt ubezpieczenia nie przekracza bowiem 3% wartości samochodu, a jeśli jesteś dobrym negocjatorem może to być mniejsza kwota. Niektórzy również są w stanie ustalić, że ubezpieczenie wliczone będzie we wcześniej ustalony koszt samochodu, co oznacza, że klient nie musi dopłacać dodatkowej kwoty. Takie ustalenia są doskonałym sposobem na oszczędności szczególnie dla osób, które nie posiadają żadnych zniżek, które uprawniają je do opłacania mniejszej kwoty ubezpieczenia.

Jeśli jednak masz zaprzyjaźnionego ubezpieczyciela i nie chcesz korzystać z oferty dealera, jednak nie masz możliwości uzyskania zniżki, możesz zarejestrować auto we współwłasności z osobą, która takowe zniżki posiada. Wówczas kwota ubezpieczenia również ulegnie zmniejszeniu.