Osoby, które kupują samochody cieszą się z ich posiadania, jednak nie zastanawiają się nad tym ile będą warte w przyszłości. Jest to ogromny błąd, ponieważ wiadomo, że przez całe życie nie będą jeździły jednym i tym samym autem, co oznacza, że w przyszłości z pewnością będą chciały je sprzedać. I to będzie ten moment, w którym przypomną sobie, że podczas kupna samochodu z salonu już na samym starcie mogli zwiększyć jego wartość. Dziś chcemy zwrócić Wasza uwagę na to, co wpływa na wartość auta po latach. Podpowiadamy również, jak na te rzeczy wpływa dobre ubezpieczenie samochodowe.

Właściwa naprawa szkód po wypadku lub kolizji może zwiększyć wartość auta

Być może wyda Ci się dziwne, że po wypadku lub kolizji można zwiększyć wartość auta. A jednak. Wystarczy właściwie przeprowadzić naprawę szkód, która sprawi, że różnica pomiędzy autem bezwypadkowym, a tym po wypadku nie będzie aż tak duża. Najczęściej, jeśli naprawa przebiega w autoryzowanych serwisach, które uznaje ubezpieczyciel, różnica ta sięga maksymalnie 10%. Aby nie odczuć naprawy warto zaraz po zakupie załatwić ubezpieczenie nowego samochodu z salonu.

Choć niektórzy jeżdżą swoimi samochodami bardzo długo, nie da się ukryć, że najlepiej jest sprzedawać samochody po około 5 latach użytkowania samochodu. Wówczas właściciel nie odczuje tak bardzo spadku jego wartości. Co więcej, po tym okresie samochód może zacząć się psuć, a Ty możesz zacząć zostawiać coraz to większe sumy u mechanika. Jeśli jednak Twoje auto ma się dobrze, nie warto go zbyt szybko sprzedawać. Warto mieć na uwadze, że po pierwszym roku użytkowania auta z salonu, jego wartość spada o około 25%, w drugim o kolejne 15%, a w kolejnych latach o około 10%. To, jak samochód się sprawuje, zależy w dużej mierze od jego eksploatacji. Jeśli nie przejedziesz nim z yt dużo kilometrów i będziesz naprawiał go zawsze w autoryzowanych serwisach, możesz mieć pewność, że samochód posłuży Ci wiele lat, dzięki czemu nie będziesz musiał myśleć o jego wymianie.