Samochodowe wyprawy zagraniczne to bardzo popularna forma podróżowania. Aby wyjeżdżać za granicę swoim samochodem należy się upewnić, że jest on sprawny i wszystko w nim funkcjonuje jak należy. Dotyczy to także uzupełniania płynów w samochodzie. Zagraniczny wyjazd samochodem w leasingu jest także możliwy. Należy jednak o tym uprzedzić firmę leasingową i uzyskać na podróż akceptację. Właściciel pojazdu musi się przecież zgodzić na użytkowanie samochodu poza granicami Polski. Takie upoważnienie powoduje naliczanie dodatkowych kosztów.

Wówczas Kodiaq leasing za granicą jest całkiem możliwą opcją.  Co ważne jest to upoważnienie, z którego można korzystać przez cały okres trwania umowy.

Dalekie podróże, czyli o znoszeniu granic nie tylko mentalnych

Planując podróż zagraniczną sprawdźmy jakie wymogi panują w odwiedzanym przez nas kraju. Do niektórych konieczna jest zielona karta oraz specjalne wyposażenie pojazdu. Trzeba się dowiedzieć co jest niezbędne aby nie narażać się na trudności i przeszkody napotkane po drodze.  Należy też upewnić się, że posiadamy odpowiednie ubezpieczenie i obejmuje nas zakres Assistance.

Tags: